Kobiety na wsi.pl

kobieta z kogutem

Koło Gospodyń Wiejskich w Kostkowicach

Miejscowość: Kostkowice
Gmina: Kroczyce
Powiat: zawierciański
Województwo: śląskie
Data powstania: 21.09.2011
Przewodnicząca: Szymańska Agata
Adres: Wierzbowa 72
Telefon: 516 631 744
Email: kostkowianki@gmail.com
 

Działania

Koło Gospodyń Wiejskich w Kostkowicach działa od września 2011 roku i aktualnie liczy 18 członkiń. Kostkowianki pragną przyczynić się do rozwoju swojej wsi i kultywowania tradycji regionalnych. Funkcję przewodniczącej KGW pełni Pani Agata Szymańska.

KGW Kostkowice bierze czynny udział w wielu przedsięwzięciach i imprezach organizowanych na terenie gminy, powiatu i województwa oraz współpracuje w znacznym stopniu z innymi KGW z terenu swojej gminy. Panie uczestniczą w kursach rękodzieła, warsztatach śpiewaczych, różnego typu pogadankach. Dla swych członkiń KGW organizuje wyjazdy do kina, teatru oraz wycieczki krajoznawcze. Celem zintegrowania i przyjemnego spędzania wspólnie czasu organizowane są spotkania na zabawach andrzejkowych, karnawałowych, towarzyskich.

Przy KGW został powołany do życia zespół wokalny pod nazwą „Kostkowianki”. Zespół występuje na różnego rodzaju przeglądach i spotkaniach muzycznych.

Na spotkania z piosenką w świetlicy wiejskiej zapraszani są mieszkańcy wsi Kostkowice jak i okolic.

Dzięki sprzyjającej atmosferze, dzięki wielu wspierającym nas osobom i instytucjom czujemy,  że nasza działalność ma sens i jest potrzebna.

KGW Kostkowice prowadzi również swoją stronę internetową, na której zamieszczone są m.in. zdjęcia i filmy z imprez organizowanych przez Kostkowianki,  aktualne informacje, ogłoszenia.

Przewodnicząca - Pani Agata Szymańska

Zastępca - Pani Lidia Lenartowicz

Skarbnik - Pani Teresa Kańka

Sekretarz - Pani Daniela Grzesica