Kobiety na wsi.pl

kobieta z kogutem

Koło Gospodyń Wiejskich w Snowidzy

Miejscowość: Snowidza
Gmina: Mściwojów
Powiat: jaworski
Województwo: dolnośląskie
Przewodnicząca: Nina Lis
Adres: Snowidza 118c/2
Telefon: 693647418
Email: kgwsnowidza@wp.pl
WWW: www.kgw.snowidza.pl
 

Koło Gospodyń Wiejskich w Snowidzy

O nas.

Jesteśmy grupą aktywnych, uśmiechniętych i zadowolonych z życia 17 pań - gospodyń wiejskich w wieku od 26 do 60 lat zamieszkałych we wsi Snowidza k/Jawora.

Nasze Koło Gospodyń już ponad 10 lat prowadzi działalność kulturalną na terenie naszej wsi, między innymi organizujemy uroczystości z okazji Dnia Kobiet, Dożynek, Mikołajek, Sylwestra i innych okazji. Prezentujemy nasze wyroby kulinarne, kwiaty z bibuły, serwety, obrusy i obrazy na różnych okolicznych wystawach. Posiadamy wypożyczalnię naczyń na 200 osób przy świetlicy wiejskiej.

Najważniejszą jednak naszą cykliczną imprezą jest skupiający wszystkie pokolenia mieszkańców wsi Snowidza tzw. "Opłatek"organizowany w czasie karnawału. A wtedy nawet dwieście osób przy tradycyjnych polskich potrawach spędza mile czas na śpiewaniu kolęd, podziwianiu występu dzieci z tutejszej SP przedstawiających Jasełka, oraz na zabawie do rana przy dźwiękach orkiestry.

Uroczystość ta wpisana jest jako główna w kalendarium naszych imprez i przyczynia się do integracji wszystkich pokoleń mieszańców wsi Snowidza oraz sprzyja wspomnieniom i kultywowaniu pięknych polskich tradycji.

Obecnie koło nasze bierze udział w plebiscycie na Super Gospodynie na łamach naszej tutejszej -Nowej Gazety Jaworskiej.